Antosia z Knurowa
(Bilateral Fibular Hemimelia)

aw_aktywnoscAntosia urodziła się 21.03.2012 r. o godz.23:50 w Miejskim Szpitalu w Knurowie. Ważyła 2750g, mierzyła 50 cm. O wadach córki dowiedzieliśmy się dopiero po jej przyjściu na świat. Jeszcze w pierwszej dobie córka trafiła do Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu. Była tam hospitalizowana przez 14 dni. Dokładniejsze badania oraz zdjęcia RTG wykazały rzadki zespół wad wrodzonych (bilateral fibular hemimelia oraz niedorozwój lewej dłoni- ulnar club hand).

Od 29.10.2013r- 27.07.201r. córka przeszła skomplikowane leczenie rekonstrukcyjne w Paley Institute. W kwietniu 2015r w Krakowie, dr Chrapusta oddzieliła skórnie połączonego palca od zduplikowanego kciuka. Antosia w prawej nóżce ma specjalną płytkę (8plate), którą wkrótce dr Paley będzie musiał usunąć. Podczas tej samej operacji zostanie wstawiona taka sama płytka w lewą nogę. Ma ona za zadanie niwelacje koślawości kolan, która jest przy tym schorzeniu nieunikniona.

Pomimo leczenia, niejednej operacji, które jeszcze musi przejść, czasami żmudnej rehabilitacji, Antosia jest niezwykle pogodnym dzieckiem. To ona napędza naszą rodzinę do aktywnego spędzania każdej wolnej chwili. Krótkie spacery, jazda na hulajnodze czy rowerze biegowym to dla niej największa frajda.

Jesteśmy szczęśliwi i dumni, ze pomimo problemów z nóżkami i rączką, córka jest niezwykle aktywną fizycznie osobą!

Liliana i Radek
Rodzice Antosi

< Powrót